Vánoce jsou kouzelným obdobím roku, kdy se přátelé a rodina setkávají, aby tyto svátky oslavili. Zatímco slavnostní výzdoba, chutné jídlo a nehynoucí tradice jsou nezbytnou součástí oslav, vánoční hry dodávají oslavám další vrstvu radosti a vzrušení. Přečtěte si naše tipy na hry, které můžou zpestřit váš vánoční večírek

Kdo jsem?

Sepište si hromádku kartiček s postavami z tradičních vánočních filmů a televizních pořadů. Každý host si musí jednu vybrat a připevnit ji na čelo. Poté si hosté začnou vzájemně klást otázky, aby se pokusili zjistit, čí jméno mají na čele. Vyhrává ten, kdo jako první přijde na své.

Výzva ve zpívání koled

Jedná se o jednoduchou hru, kterou můžete hrát kdekoli. Zatímco všichni sedí v kruhu, jeden člověk začne zpíváním nějaké koledy a osoba napravo od něj musí ve zpívání navázat a tak dále. Vyberte si klasiky jako „Rolničky“ nebo vyzkoušejte modernější sváteční hit, jako je „All I Want For Christmas is You“ od Mariah Carey.

Baňka na lžíci 

Slyšeli jste o závodech s vejci na lžíci? Její zimní verze je ještě zábavnější. Závodníci musí položit ozdobu na lžíci a uhánět do cíle, aniž by spadla. Aby to bylo náročnější, umístěte na dráhu překážky, kterým se budete muset vyhýbat, přimějte závodníky, aby drželi lžíci oběma rukama, nebo nechte závodníky držet lžíci v zubech.

Soutěž o kostýmy

Začleňte do svého vánočního večírku tematické kostýmy. Můžete použít klasické možnosti, jako je Santa a jeho elfové, nebo být kreativní tím, že se převléknete za ducha z Vánoční koledy nebo jednoho z lupičů v Sám doma. Nejlepší kostým si zaslouží nějakou dobrou vánoční odměnu.

Paměťová hra

Shromážděte přibližně 30 zábavných vánočních předmětů. Vyzkoušejte různé druhy ozdob, balicích potřeb nebo svátečního cukroví. Poté dejte hráčům jednu minutu, aby si vše zapamatovali. Hráč, který si zapamatuje nejvíce předmětů si může jeden z předmětů nechat, jako výhru.

Vánoční šarády

Vymyslete vánoční témata na šarády a napište je na papírky. Zároveň na papírek připište, jestli máte danou věc předvádět, kreslit nebo vysvětlit slovy. Papírky srolujte a vložte do nádoby. Nádobu s papírky dejte doprostřed a nechte prvního vytáhnout téma, ostatní hádají. Kdo správně uhodne, připíše si bod. Hrajte, dokud se nevytahají všechny papírky. Vyhrává ten, kdo nasbíral nejvíce bodů.

Vánoční prohlídka v The Pop Up!

Přijďte oslavit Vánoce na interaktivní výstavu The Pop Up! Celý prostor si můžete pronajmout pro svůj vánoční večírek a zažít něco zcela nového. K dispozici vám bude 9 kreativních instalacích, ve kterých si užijete spoustu zábavy a odnesete si krásné fotky. Navíc si můžete objednat nebo přinést vlastní občerstvení. 

Soutěž ve vyrábění stromečků poslepu

Dejte svým hostům zelený papír a uvidíte, kdo dokáže postavit ten nejlepší vánoční stromeček se zavázanýma očima. Chcete-li hru ztížit, vezměte si i papíry s jinými barvami a vyrobte vánoční ozdoby na svůj stromeček.

Koulovaná

Pokud se chcete zapojit do hry, která je trochu fyzičtější, vytáhněte marshmallows a nechejte „koulování“ začít. Rozdělte se do dvou týmů a pak určete jednu osobu z každého týmu jako házejícího. Zbytek týmu se seřadí pár metrů od házejícího. Ten se pak musí pokusit hodit marshmallows do úst všech svých spoluhráčů. Tým, který skončí jako první, vyhrává.

Vánoční kvíz

Otestujte si své znalosti faktů pomocí vánočního kvízu. Můžete pokrýt širokou škálu témat, od vánočních filmů a písní až po historii a tradice u nás, nebo i v jiných zemích.