Léto je v plném proudu a každý jistě ocení nějaké pěkné místo, kam si zajít na drink. Střešní bary jsou pro to úplně ideální a stávají se stále populárnějšími po celém světě, protože na rozdíl od normálních barů nabízí něco navíc. Hlavním lákadlem jsou jedinečné výhledy, klid od rušných ulic města a osvěžující čerství vzduch. Přečtěte si naše typy na oblíbené střešní bary v Praze.

Terasa Smíchov

Zatímco nad Obchodním centrem Nový Smíchov je od jeho otevření v roce 2001 pěkná terasa, teprve v posledních letech je využívána jako místo, kde můžete relaxovat s drinky, klidem a krásnými výhledy. To vše díky Terase Smíchov - prostorné kavárně, baru a salonku, který nabízí únik z rušných ulic pod širým nebem posetým panoramatickými výhledy. Užijte si relaxační odpoledne s osvěžujícími nápoj a zábavným programem. 

Otevírací doba:
pondělí - neděle 11:00-24:00

Adresa:
📍Plzeňská 23, Praha 5

Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Cloud 9 v hotelu Hilton Praha má vnitřní salonek pro 250 hostů s velkými okny a venkovním prostorem se dvěma krásnými terasami. Místní osvětlení může vytvořit atmosféru jako z party nebo naopak klidné a odpočinkové prostředí. U toho se pak návštěvníci mohou z teras kochat výhledem na Vltavu a Nové Město. Do baru lidé míří zejména na originální koktejly a nápadité občerstvení. Mezi typické koktejly patří Charisma, Simia Sour a Be Sea Tea.

Otevírací doba:
pondělí - sobota 18:00 - 1:00

Adresa:
📍Pobřežní 1, Karlín

Terasa u Prince

Pokud se jedná o umístění, nenajdete lepší než v baru Terasa U Prince. Tento střešní bar a restaurace se nachází na vrcholu hotelu U Prince přímo na Staroměstském náměstí a sousedí se Staroměstskou radnicí a jejím orlojem. Ze střechy nabízí svým návštěvníkům krásný výhled na celé město. Otevřená vzdušná terasa je k dispozici celoročně, a tak si tento zážitek můžete užít kdykoli. 

Otevírací doba:
pondělí - neděle 9:00 - 23:30

Adresa:
📍Staroměstské nám. 29, Staré Město

Glass bar

Glass Bar, který se nachází na vrcholu slavné budovy Tančícího domu přímo u Vltavy, je relaxační střešní bar a nabízí nádherný výhled na Pražský hrad a Národní divadlo. Je otevřen každý den od rána do půlnoci a nabízí řadu klasických koktejlů, šampaňského, vína a piva, nebo také proteinových nápojů. Pro svoji klidnou atmosféru je to ideální místo kam zajít s přáteli na pár drinků a užít si velkolepé výhledy, které jinde neuvidíte.

Otevírací doba:
pondělí - neděle 10:00-22:00

Adresa:
📍Jiráskovo nám. 6, Nové Město

The Pop Up!

Sice se nejedná o střešní bar, ale svým kouzelným vzhledem se takovým místům hravě vyrovná. Na této interaktivní výstavě si k osvěžujícímu drinku můžete užít devět kreativních místností, kde si užijete skvělou zábavu a zapomenete na problémy z okolního světa. Velkou výhodou je také to, že si celé místo můžete pronajmout a užít si ho zcela pro sebe.

Otevírací doba:
pondělí/ středa/ pátek 14:00 - 20:00
úterý/ čtvrtek individuálně dle dohody
sobota/ neděle 10:00-18:30

Adresa:
📍Dvorecké nám. 406/5, Praha 4

Střecha Lucerny

Střecha Lucerny je unikátní a rozlehlá střešní plocha nad Palácem Lucerny. Venkovní terasa, která se rozkládá na několika úrovních, je rozložena jako rustikální okouzlující bludiště obklopené úžasnými výhledy na Prahu. Střecha má za účelem povzbuzení inspirativního setkávání a kulturního dialogu mezi lidmi. Kromě drinků a občerstvení nabízí i vše od ranní jógy po přednášky, promítání filmů a koncerty.

Otevírací doba:
pátek - neděle 16:00 - 22:00

Adresa:
📍Štěpánská 61, Nové Město

Aureole

Aureole Fusion Restaurant & Lounge se nachází 109 metrů nad zemí ve 27. patře City Tower a je nejvyšším střešním barem, který Praha nabízí. Se stylovou celoroční vnitřní jídelnou a krásnou letní venkovní terasou nabízí střecha fantastický a panoramatický výhled na Prahu. Střešní restaurace je otevřená každý den od oběda do půlnoci. Nabízí čerstvá a lahodná jídla vytvořená šéfkuchařem Jiřím Králem, doplněná působivým vinným lístkem, stejně jako originální koktejly. 

Otevírací doba:
pondělí - pátek 8:00 - 24:00
sobota - neděle 11:00 - 24:00

Adresa:
📍Hvězdou 1716, Praha 4

Duplex

Duplex se nachází přímo v srdci Prahy a je známý především jako populární noční klub, ale má také restauraci a krásný střešní salonek a terasu. Barová část klubu má stylovou vnitřní jídelnu s prostornou terasou a fantastickým výhledem na Václavské náměstí. Navštivte střechu Duplexu, kde si můžete dát koktejly při západu slunce nebo příjemnou večeři s příjemnou hudební atmosférou, a pak v klubu protančete noc až do časného rána.

Otevírací doba:
čtvrtek - neděle 17:00 - 2:00

Adresa:
📍Václavské náměstí 21, Praha 1