Praha je nádherné město plné historických památek a krásných parků, ale co dělat, když venku prší nebo je zima? Žádný strach! Připravili jsme pro vás 10 skvělých tipů na aktivity, které si užije celá rodina, ať už je venku jakékoli počasí. Ať už máte rádi interaktivní výstavy, muzea, nebo zábavné centra,
v Praze je vždy něco, co vám zvedne náladu!

1. The Pop Up! Interaktivní Výstava

První zastávka na vašem seznamu musí být neuvěřitelná interaktivní výstava The Pop Up! Tato výstava nabízí jedinečné a zábavné zážitky pro všechny věkové kategorie. Děti se mohou těšit na kreativní
a barevné expozice, které je vtáhnou do světa fantazie. Rodiče zase ocení moderní a esteticky působivé instalace, které jsou skvělým místem pro rodinné fotografie. Více informací najdete na thepopup.cz.

Adresa: Dvorecke namesti 406/5, Praha 4

2. Národní Technické Muzeum

Dalším skvělým místem je Národní technické muzeum. Tento poklad ukrývá fascinující sbírky z oblasti dopravy, architektury, astronomie a mnoha dalších oborů. Děti budou nadšené z historických letadel, automobilů a vlaků, zatímco rodiče si mohou vychutnat bohatou historii techniky.

Adresa: Kostelní 1320/42, Praha 7

3. Muzeum Karla Zemana

Ponořte se do světa filmových triků a kouzel v Muzeu Karla Zemana. Toto muzeum je věnované životu
a dílu slavného českého režiséra a trikového umělce. Děti si zde mohou vyzkoušet, jak se tvoří filmové triky, a rodiče mohou obdivovat úžasné rekvizity a scénografie.

Adresa: Saská 520/3, Praha

4. Aquapalace Praha

Pokud hledáte místo, kde se celá rodina může zahřát a užít si vodní radovánky, Aquapalace Praha je tím pravým místem. Tento největší aquapark v České republice nabízí tobogány, bazény s vlnobitím, relaxační zóny a wellness centrum pro dospělé. Zábava a odpočinek pro všechny generace!

Adresa: Pražská 138, Říčany u Prahy

5. Muzeum Lega

Vstupte do světa kostiček v Muzeu Lega! Toto muzeum je rájem pro všechny malé i velké stavitele. Kromě úžasných exponátů z Lega zde najdete i interaktivní dílny, kde si děti mohou postavit vlastní výtvory a rodiče se mohou inspirovat neuvěřitelnými Lego modely.

Adresa: Národní 362/31, Praha 1

6. Planetárium Praha

Hledáte něco poučného a zároveň zábavného? Navštivte Planetárium Praha, kde se můžete vydat na cestu vesmírem. Fascinující projekce, interaktivní expozice a speciální programy pro děti i dospělé vás uchvátí a naučí spoustu nového o naší galaxii.

Adresa: Královská obora, Praha 7

7. Zrcadlové Bludiště na Petříně

Pro zábavu a smích zamiřte do zrcadlového bludiště na Petříně. I když venku prší, můžete si užít chvíle zábavy při hledání cesty ven z bludiště a obdivovat zkreslené obrazy v zrcadlech. Tato atrakce je oblíbená u dětí i dospělých!

Adresa: Petřínské sady, Praha 1

8. Divadlo Spejbla a Hurvínka

Kdo by neznal slavné loutky Spejbla a Hurvínka? Navštivte jejich divadlo a zažijte představení plné humoru, písniček a skvělých loutkových kreací. Tento zážitek potěší nejen děti, ale i dospělé, kteří si rádi zavzpomínají na své vlastní dětství.

Adresa: Dejvická 919, Praha 6

9. Národní Muzeum

Národní muzeum nabízí bohatou sbírku přírodovědeckých, historických a kulturních exponátů. S dětmi můžete prozkoumat fascinující výstavy o dinosaurech, minerálech, či české historii. Interaktivní zóny
a naučné programy přispívají k nezapomenutelnému zážitku.

Adresa: Václavské nám. 68

10. Bobová dráha Prosek

Na závěr našeho seznamu je Bobová dráha Prosek. I když je venku špatné počasí, tato krytá bobová dráha poskytuje skvělou zábavu pro celou rodinu. Rychlost a adrenalin si užijí děti i dospělí, a po jízdě si můžete odpočinout v přilehlé restauraci.

Praha má opravdu co nabídnout i za nepříznivého počasí. Nechte se inspirovat našimi tipy a užijte si skvělý čas se svou rodinou!