Praha je městem bohatým na zážitky pro celou rodinu. Od historických památek po moderní atrakce, nabízí širokou škálu aktivit pro děti i dospělé. V našem článku se podíváme na 15 tipů, kam vyrazit s dětmi na výlet v Praze. Objevte společně s námi tajemství Pražského hradu, zábavu v pražských zahradách nebo třeba dobrodružství v interaktivních muzeích. Nechte se inspirovat a užijte si nezapomenutelné chvíle s vašimi nejmenšími v hlavním městě České republiky!

The Pop Up!

Interaktivní výstava The Pop Up! zaujme vás i vaše ratolesti. Společně objevíte 9 krásných a originálních interaktivních místností. Děti se pořádně vyřádí v bazénu s kuličkami a v místnosti s létajícími konfetami. Dospělí si užijí relax v místnosti s vanou plnou bublinek a v barevném vesmíru. Dohromady si napíšete přání na váš vlastní balónek či vzkaz v nálepkové místnosti. Na společně strávený čas vám zůstanou vzpomínky v podobě fotek, které si na místě můžete i nechat vytisknout. Po zábavě se na místě můžete osvěžit domácí limonádou. 

Zoo Praha

ZOO Praha je jedním z největších a nejpopulárnějších zoologických zahrad ve střední Evropě, a to s dobrým důvodem. Je domovem více než 5000 zvířat z více než 650 druhů, včetně exotických a ohrožených druhů jako jsou lvíčata, gorily, sloni a pandy červené. Pro děti je zde k dispozici nejen možnost pozorovat fascinující zvířata, ale také interaktivní expozice a Dětský koutek, kde se mohou dozvědět více o životě zvířat a zapojit se do různých vzdělávacích aktivit. Navíc, díky pravidelným akcím a programům pro děti, jako jsou workshopy, výukové lekce a setkání s chovateli, je návštěva ZOO Praha nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je jedním z největších a nejluxusnějších aquaparků ve střední Evropě, který nabízí skvělou kombinaci vzrušujících vodních atrakcí, relaxace a wellness. Pro návštěvníky, kteří hledají dobrodružství, jsou k dispozici adrenalinové tobogany, bazény s vlnobitím a divoké řeky. Pro ty, kteří preferují klidnější pobyt, je k dispozici řada relaxačních bazénů, saun a wellness procedur. Aquapalace Praha je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si děti mohou užít zábavu ve vodě a rodiče si odpočinout v komfortním prostředí wellness. Součástí areálu je také hotel, restaurace a obchody, což z něj dělá komplexní destinaci pro celodenní pobyt. Navštívit Aquapalace Praha znamená prožít den plný zábavy, relaxace a odpočinku, a to vše v jednom z nejmodernějších vodních světů ve střední Evropě.

Pražské muzeum Lega

Pražské muzeum LEGA je jedinečnou atrakcí pro všechny fanoušky této populární stavebnice. Nachází se v historickém centru Prahy a přináší návštěvníkům fascinující svět LEGA v podobě interaktivních výstav, modelů a aktivit. V muzeu mohou návštěvníci obdivovat rozsáhlé sbírky LEGO modelů, které zahrnují vše od městských scén a památek po vesmírné lodě a fantasy světy. Pro děti je muzeum nejen místem pro inspiraci a kreativitu, ale také pro zábavu a dobrodružství. Zde mohou děti zkoumat interaktivní expozice, stavět vlastní modely, soutěžit v různých LEGO aktivitách a prozkoumávat různé LEGO téma. Pražské muzeum LEGA je skvělým místem pro rodinný výlet, kde se děti mohou nejen bavit, ale také se učit a rozvíjet svou kreativitu pomocí jedinečného světa LEGA.

Dětský ostrov

Dětský ostrov je úžasným místem pro rodinný výlet v samém srdci Prahy. Nachází se na Vltavě nedaleko od centra města a nabízí širokou škálu aktivit pro děti i dospělé. Tento malebný ostrov je plný zábavných atrakcí, které zaručují nezapomenutelný den plný dobrodružství. Pro malé dobrodruhy je k dispozici lanové centrum, dětské hřiště, minigolf a pískoviště, zatímco ti starší si mohou vychutnat relaxaci na pláži nebo si zapůjčit vodní kajak a prozkoumat okolí z vody. Díky své poloze uprostřed Vltavy nabízí Dětský ostrov také úžasné výhledy na historické památky Prahy, jako je Karlův most a Pražský hrad. Pro rodiny, které hledají kombinaci zábavy, relaxace a krásných výhledů, je Dětský ostrov ideálním místem pro strávení společného času v příjemném prostředí města.

Divadlo Spejbla a Hurvínka

Divadlo Spejbla a Hurvínka je tradiční českou institucí, která zaručuje nejen zábavu, ale také nostalgické vzpomínky na dětství. Tato loutková scéna, pojmenovaná po svých hlavních postavách – Taťkovi Spejblovi a jeho synovi Hurvínkovi, přináší divákům pohádkové příběhy a komické situace, které oslovují lidi všech generací. Spejbl a Hurvínek, spolu s dalšími postavami jako je Paní Kateřina, Mánička a další, se stali symbolem českého loutkového divadla. Pro děti je tento svět plný humoru, fantazie a dobrodružství, zatímco pro dospělé je to příležitost ke vzpomínkám na radostné chvíle z jejich vlastního dětství. Divadlo Spejbla a Hurvínka tak nejen baví, ale také propojuje generace a přináší do života každého návštěvníka trochu kouzla loutek a přátelství.

Botanická zahrada 

Botanická zahrada v Praze je oázou klidu a krásy, která nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat rozmanitost rostlinného světa. Nachází se v klidném prostředí Trojského údolí a rozkládá se na rozloze více než 20 hektarů. Pro děti je tato zahrada fascinujícím místem plným objevů a dobrodružství, kde si mohou prohlédnout různé druhy rostlin, květin a stromů z celého světa. Interaktivní expozice a edukační programy nabízejí dětem možnost naučit se více o rostlinách, ekosystémech a péči o přírodu. Procházka zahradou je nejen zábavná, ale také vzdělávací zážitek, který podněcuje zájem o přírodní vědy a ochranu životního prostředí. Botanická zahrada je tak ideálním místem pro rodinný výlet, kde se děti mohou nejen poučit, ale také si užít čas venku v krásném přírodním prostředí.

Pražský hrad

Pražský hrad, symbol a dominantní památka hlavního města České republiky, je nejen jedním z největších hradních komplexů na světě, ale také fascinujícím místem pro rodinný výlet. Svébytná kombinace architektury, historie a kultury dělá z hradu atraktivní místo pro dospělé i děti. Pro malé dobrodruhy je návštěva hradních komnat a galerií jako cesta do minulosti, kde mohou objevovat rytířské zbroje, královské klenoty a historické artefakty. Pro rodiny je také k dispozici program pro děti, včetně interaktivních prohlídek a dětských her, které zajišťují zábavu i vzdělání. Nejvyšší bod hradního komplexu, katedrála svatého Víta, nabízí nádherné výhledy na Prahu a možnost procházky po krásných zahradách a nádvořích. Pražský hrad tak není jen historickou památkou, ale také živým centrem kultury a vzrušujícím místem pro objevování pro celou rodinu.

Koupaliště Podolí

Koupaliště Podolí je skvělým místem pro rodinný výlet plný zábavy a osvěžení v letních měsících. Nachází se v údolí pod Vyšehradem, nedaleko centra Prahy, a nabízí širokou škálu bazénů a vodních atrakcí pro děti i dospělé. Pro děti jsou k dispozici dětské bazény se skluzavkami, vodními hřišti a herními prvky, které zaručují nekonečnou zábavu a dobrodružství. Rodiny si mohou užít relaxaci na slunečních loukách nebo si pronajmout lehátka a slunečníky pro odpočinek u vody. Kromě bazénů nabízí Koupaliště Podolí také další vybavení, jako jsou tenisové kurty, plážový volejbal a restaurace, což z něj činí ideální destinaci pro celodenní pobyt. Díky své poloze v centru Prahy je Koupaliště Podolí snadno dostupné a poskytuje rodinám skvělou možnost užít si letní den plný zábavy a relaxace v příjemném prostředí.

Dinopark Praha

DinoPark Praha je fascinujícím místem, kde se děti a dospělí mohou vrátit do prehistorické éry a objevit svět dinosaurů. Tento park je plný realistických modelů dinosaurů ve skutečné velikosti, které se pohybují a vydávají zvuky, čímž vytvářejí dojem, že jste se ocitli přímo mezi obřími ještěry. Děti se mohou vzdělávat o životě dinosaurů, jejich druzích a prostředí, ve kterém žili, a prozkoumávat jejich modely a interaktivní expozice. DinoPark Praha je nejen zábavným zážitkem, ale také vzdělávacím prostředím, které podněcuje zájem o paleontologii a přírodní vědy. Pro rodiny je to skvělý způsob, jak strávit den plný dobrodružství a objevování, který zanechá nezapomenutelné dojmy a vzpomínky na prehistorický svět dinosaurů.

Mirakulum Praha

Mirakulum Praha je rozsáhlý zábavní park, který nabízí nekonečné možnosti pro rodinnou zábavu a dobrodružství. Nachází se v blízkosti Prahy a rozkládá se na velké ploše plné atrakcí, her a aktivit pro děti všech věkových kategorií. V Mirakulu Praha se děti mohou vyřádit na různých prolézačkách, skluzavkách, lanových cestách a dobrodružných drahách. Park také nabízí interaktivní expozice a experimentální zóny, kde se děti mohou učit a objevovat nové věci prostřednictvím zábavných her a aktivit. Pro rodiny je to skvělé místo pro strávení celého dne, kde se mohou děti bavit a rodiče si odpočinout v prostředí plném radosti a pozitivní energie. Mirakulum Praha je tak ideálním cílem pro rodinný výlet, který zaručuje nezapomenutelné zážitky a spoustu smíchu pro všechny členy rodiny.

Bowling

Bowling je skvělou aktivitou pro celou rodinu, která poskytuje zábavu a soutěživost v přátelském prostředí. V Praze najdete několik bowlingových center, která nabízejí moderní vybavení a příjemnou atmosféru pro rodinné výlety či společenské akce. Bowlingová dráha je ideální pro děti, protože se jedná o snadno pochopitelnou hru, která zlepšuje koordinaci a přesnost. Děti si mohou vybrat lehké koule a používat držáky na pohodlné hraní. Pro rodiny je bowling skvělou příležitostí k trávení kvalitního času společně, kde se mohou děti naučit týmové práci a strategii a zároveň si užít soutěžení s rodiči či sourozenci. V mnoha bowlingových centrech najdete také další atrakce, jako jsou arkádové hry, restaurace a biliár, což z bowlingu činí komplexní zábavní zážitek pro celou rodinu.

Království papoušků

Království papoušků je jedinečným místem, kde se děti a dospělí mohou setkat s různými druhy papoušků a jiných exotických ptáků. Tento malebný park se nachází na úpatí Petřínského kopce a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat fascinující svět těchto barevných ptáků. Děti se zde mohou seznámit s různými druhy papoušků, včetně Ara, kakaduů, korel a dalších, a pozorovat je ve voliérách nebo při interaktivních představeních. Park také poskytuje možnost krmení papoušků a setkání s dalšími zvířaty, jako jsou klokani a kůzlata, což dělá z návštěvy papouščího parku nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Pro děti je to příležitost k učení se o exotických zvířatech a k interakci s nimi, zatímco rodiče si mohou užít klidnou procházku v krásném prostředí parku. Papouščí park na Petříně tak nabízí vzrušující a vzdělávací zážitek, který osloví všechny milovníky zvířat a přírody.

Laterna Magika

Výlet s dětmi do Laterny Magiky je skvělou příležitostí pro rodinnou zábavu a kulturní zážitek. Toto jedinečné divadelní představení spojuje živé herectví s filmovými projekcemi a dalšími vizuálními efekty, což vytváří magický svět plný dobrodružství a fantazie. Pro děti je návštěva Laterny Magiky fascinujícím zážitkem, který je plný barev, hudby a pohybu. Interakce mezi živými herci a filmovými projekcemi přináší do divadelního prostoru magii, která okouzluje a baví. Děti se mohou těšit na různorodost představení, která mohou zahrnovat pohádkové příběhy, dobrodružství nebo historické události, a poskytují tak možnost objevovat nové světy a rozvíjet svou fantazii. Navíc, návštěva Laterny Magiky může být i vzdělávacím zážitkem, protože děti se mohou naučit o divadelním umění, technologii a kreativitě, která je zapojena do tvorby takového představení.

Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely je fascinujícím místem, které nabízí návštěvníkům pohled do bohaté historie českého letectví. Nachází se na letišti Kbely v Praze a je jedním z největších leteckých muzeí v České republice. Pro děti je to fascinující zážitek, protože se mohou seznámit s mnoha různými letadly a helikoptérami, které zde jsou vystaveny. Muzeum nabízí širokou škálu historických letadel, včetně vojenských stíhaček, dopravních letadel a vrtulníků, a také předvádí vývoj letectví od jeho počátků až po současnost. Děti se mohou dokonce dostat dovnitř některých letadel a prozkoumat jejich vnitřní prostory. Kromě toho muzeum často pořádá speciální akce a ukázky, které poskytují další zajímavé a interaktivní zážitky pro celou rodinu. Pro děti, které mají zájem o letectví, je návštěva Leteckého muzea Kbely inspirativním a vzrušujícím zážitkem, který může posílit jejich zájem o tuto fascinující oblast.