Velikonoce jsou ideálním časem k objevování nových míst a zážitků. Pokud plánujete strávit jarní volno v Praze, máme pro Vás 10 skvělých tipů, co navštívit. Od krásných výstav po výborné restaurace a obchůdky, které vás okouzlí. Praha má vždy co nabídnout, jen si stačí vybrat. Připravte se na inspiraci a pojďme objevovat to nejzajímavější co město nabízí během této krásné roční doby.

Botanická zahrada Praha

Botanická zahrada v Praze je klenotem přírodního bohatství a oáza klidu uprostřed rušného města. Procházkou skrz různé části zahrady můžete objevit exotické rostliny, květiny, stromy a byliny, které ukazují bohatství biodiverzity naší planety. Botanická zahrada není jen prostředím pro relaxaci a odpočinek, ale také místem, které nabízí vzdělávací a inspirativní zážitky pro milovníky přírody všech věkových kategorií. Navštívení botanické zahrady je skvělý způsob, jak uniknout každodennímu shonu a nadechnout se do atmosféry klidu a krásy rostlinného světa v době, kdy vše rozkvétá.

The Pop Up!

Chcete zažít o prázdninách něco kreativního a zabavit celou rodinku? Pojďte se podívat na interaktivní výstavu The Pop Up!, která svou kreativitou pohladí všechny vaše smysly. Jedinečná expozice se skládá z 9 instalací. Můžete se společně vyřádit v kuličkách, napsat si přání nebo hezký vzkaz a také si vytvořit krásné vzpomínky a fotky na památku. Vstupenky si můžete zakoupit přes internet s rezervací na přesný čas prohlídky nebo přímo na místě.

Letiště Praha – Exkurze

Jste nadšenci do letadel a všeho s nimi spojeného? Tato aktivita je přímo pro vás. Největší letiště u nás pořádá exkurze pro skupiny i jednotlivce. Dostanete se do těsné blízkosti letadel a budete moci pozorovat provoz na přistávacích dráhách. Na letišti se také nachází nejmodernější stanice záchranné a požární služby a hangáry. Exkurze má několik tras, ze kterých si můžete vybrat pro vás tu nejzajímavější.

Matějská pouť

Jako každý rok i tento se v Praze koná Matějská pouť. Pouť nabízí atrakce jak pro děti, tak i dospělé, takže se zde zabaví opravdu každý. Pro děti je zde řetízkový kolotoč nebo jízda na ponících. Dospělí mohou zažít adrenalin na atrakci Joker extrem nebo Airbone, největší kolotoč svého druhu. Pouť je otevřena celý týden kromě pondělků. Ve všední dny je zde vstupné zdarma, o víkendech či svátcích 30 Kč. Pokud chcete zažít krásnou barevnou atmosféru, navštivte pouť po setmění.

Aquapalace Praha

Chybí Vám už letní koupání a dovádění ve vodě. Udělejte si celodenní výlet do Aquapalace Praha a zkraťte si čekání na letní radovánky. Dospělí návštěvníci si zde mohou užít Relax v saunovém světě či wellness a děti se vyřádí na všech možných tobogánech. Každých 30 minut zde probíhá také vlnobití, které má simulovat pohyb moře. Další zajímavou aktivitou může být pro vás, také tobogán s virtuální realitou. Nyní navíc probíhá akce, kdy děti do 150 cm mají vstup za 1 Kč.

Cyber Arcade

Chcete si zahrát hry netradičním způsobem, jak si je doma nezahrajete? Vyrazte do Cyber Arcade v Praze. Cyber Arcade je herna, kde najdete různé herní automaty, od nových až po klasiky. Děti zde poznají, jak se hráli hry dříve za dob, kdy nebylo běžné mít doma počítače. Dospělí zase zavzpomínají na staré dobré časy a klasické hry jako je například Pac-Man. Platí se zde jednotné vstupné, ve kterém je neomezený počet odehrání her.

JumpPark Letňany

Chcete si zasportovat zábavnou formou i se svými dětmi? JumpPark je ideální místo na spojení zábavy a pohybu, který bude bavit každého. Můžete zde najít celkem 17 zajímavých atrakcí. Mezi ně patří například interaktivní vybíjená, gymnastické trampolíny pro snadné parkour triky, dvě pěnové jámy, bláznivý zametač a Ninja dráhy. Jsou zde i atrakce pro ty nejmenší děti, kde se mohou pohybovat jen oni. A pokud vám při aktivitě vyhládne, pak máte možnost si zakoupit menší občerstvení či nápoje.

CMKarting


CMKarting je moderní indoorový kartodrom, který přináší zábavu a adrenalinové zážitky pro všechny milovníky rychlosti a soutěžení v Praze. S rozsáhlou trasou plnou zatáček, rovných úseků a náročných pasáží je CMKarting ideálním místem pro závodění s přáteli, rodinou nebo kolegy. Profesionální prostředí a špičkové vybavení zajistí, že každý závodník se cítí jako skutečný závodní mistr. Bezpečnostní standardy jsou zde na prvním místě, což zaručuje nejen vzrušující zážitek, ale také bezpečnost a pohodlí pro všechny účastníky. Nezáleží na tom, zda jste začátečníkem nebo zkušeným jezdcem, CMKarting poskytuje prostor pro skvělou zábavu a soutěžení na nejvyšší úrovni.

Dinopark Harfa

DinoPark Harfa představuje fascinující dobrodružství do pravěkého světa dinosaurů, které oslovuje nejen děti, ale i dospělé. Tento unikátní zábavní park nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat život velkých druhohorních ještěrů v jejich přirozeném prostředí. Procházkou parkem můžete objevovat realistické modely dinosaurů ve skutečné velikosti, které vám umožní nahlédnout do minulosti planety Země a lépe porozumět historii života na naší planetě. Dinopark Harfa je nejen vzrušující zábavní park, ale také vzdělávací prostředí, které propojuje zábavu s poznáním a učením. Děti si zde mohou hravou formou rozšířit své znalosti o dinosaurech a jejich životním prostředí, zatímco dospělí mohou ocenit autentičnost a péči o detaily, kterou do expozic parku investovali tvůrci.

Bistro Knedlín

Pokud máte v oblibě slané či sladké plněné knedlíky, toto místo bude vaším rájem. Bistro Knedlín na Národní třídě láká všechny milovníky knedlíků na své originální i klasické příchutě. Ochutnat můžete například thajský s krevetami, s příchutí burrita či kokos s lesním ovocem. Připravují v podobě knedlíků i klasickou českou kuchyni jako je třeba Guláš. Ať už půjdete na jistotu nebo budete experimentovat s chutěmi, vždy si pochutnáte. Jídlo si můžete sníst na místě či si ho nechat zabalit s sebou.