Dětský den je skvělou příležitostí, jak strávit čas se svými dětmi a vytvořit si nezapomenutelné vzpomínky. Ať už máte doma malé průzkumníky, nadšené vědce nebo umělecké duše, Praha nabízí nespočet možností, jak tento speciální den oslavit. Připravili jsme pro vás deset tipů, kam vyrazit s dětmi na dětský den. A věřte, že se budou bavit nejen děti, ale i Vy!

Interaktivní výstava The Pop Up!

Pokud hledáte něco opravdu unikátního, vydejte se na interaktivní výstavu The Pop Up. Tento prostor je plný fascinujících exponátů, které lákají k objevování, hraní a zkoumání. Děti se mohou těšit na různé interaktivní instalace, které jim umožní zapojit všechny smysly. Ať už jde o světelné hry, zvukové experimenty nebo vizuální zážitky, The Pop Up je zárukou zábavy a učení v jednom.

Zoo Praha

Zoo Praha je klasikou, která nikdy neomrzí. Tento den můžete společně objevovat zvířata z celého světa. Pro děti jsou připraveny speciální komentované prohlídky a interaktivní stanoviště, kde se mohou dozvědět spoustu zajímavostí o zvířecím světě. Navíc můžete strávit čas na dětském hřišti nebo se projet vláčkem.

Národní technické muzeum

Pro malé vědce a techniky je ideálním místem Národní technické muzeum. Děti zde mohou objevovat historické stroje, automobily, letadla a mnoho dalšího. Muzeum nabízí také interaktivní expozice, kde si mohou vyzkoušet různé technické vymoženosti.

Aquapalace Praha

Pokud je venku horko, není nic lepšího než se vydat do Aquapalace Praha. Tento vodní ráj nabízí nekonečné množství skluzavek, bazénů a vodních atrakcí. Děti se vyřádí na tobogánech, zatímco vy si můžete odpočinout v relaxačních zónách nebo v saunovém světě.

Království železnic

Pro milovníky vláčků je Království železnic tou pravou destinací. Tento obrovský modelový svět železnic nadchne nejen děti, ale i dospělé. Můžete sledovat pohybující se vlaky, měnící se denní dobu a další fascinující detaily. Děti si mohou také vyzkoušet ovládání některých modelů.

DinoPark Harfa

Děti milují dinosaury a v DinoParku Harfa je mohou vidět v životní velikosti! Tento park nabízí realistické modely dinosaurů, interaktivní expozice a dokonce i 3D kino. Děti se dozvědí spoustu zajímavostí o těchto pravěkých obrech a zároveň si užijí spoustu zábavy.

Muzeum hraček

Vydejte se na nostalgickou cestu do Muzea hraček, kde děti mohou obdivovat hračky z různých historických období. Expozice nabízí nejen pohled na staré hračky, ale také interaktivní koutky, kde si děti mohou některé hračky vyzkoušet.

Výletní loď po Vltavě

Proč neoslavit dětský den plavbou po Vltavě? Výletní lodě nabízejí různé okružní plavby, během kterých můžete obdivovat krásy Prahy z jiné perspektivy. Některé lodě mají i speciální programy pro děti, včetně her a animačních programů.

Letiště Václava Havla - návštěvnické centrum

Pro děti, které milují letadla, je návštěva Letiště Václava Havla skutečným zážitkem. Návštěvnické centrum nabízí komentované prohlídky, kde děti mohou sledovat starty a přistání letadel, dozvědět se zajímavosti o leteckém provozu a dokonce nahlédnout do zákulisí letiště.

Divadlo Minor

Pokud hledáte kulturní zážitek, vydejte se do divadla Minor, které je zaměřené na dětské publikum. Nabízí širokou škálu představení pro děti všech věkových kategorií. Od klasických pohádek po moderní inscenace, divadlo Minor zaručuje zábavu i pro nejmenší diváky.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli z těchto tipů, věříme, že dětský den strávený v Praze bude plný radosti, smíchu a nezapomenutelných zážitků. Praha nabízí nespočet možností, jak dětem připravit den plný dobrodružství a zábavy. Tak neváhejte, vyberte si svůj oblíbený tip a vyrazte s dětmi za skvělými zážitky!