Hledáte inspiraci na svatební program pro Váš velký den? Máme pro Vás 8 her na svatební den! Hry jsou ideální činnosti, které by se měli do svatebního dne zahrnout pro odlehčení nálady, zabavení hostů i lepší poznání se s ostatními. Hry je dobré si předem připravit a zakomponovat je i časově do programu. 

Boty

Tato hra by neměla chybět na žádné svatbě a je k tomu pádný důvod! Pobaví se při něm nejen hosté, ale i samotná nevěsta s ženichem. Princip hry je velice jednoduchý. Spočívá v usazení ženicha a nevěsty zády k sobě. Ženich i nevěsta budou mít v rukou dvě boty, jednu nevěstinu a druhou ženichovu. Svědci nebo případný moderátor budou klást otázky cílené na novomanžele, na které bude oba odpovídat zvednutím boty. 

Karaoke

Při této aktivitě se mnoho lidí ostýchá, ale většinou se nechají strhnout davem či alkoholovým opojením a z karaoke je rázem velice zábavná aktivita pro celý sál. Při puštění svižných písniček si zbytek hostů může i zatancovat. 

Fotokoutek

Fotokoutek zabaví hosty, ale zbyde vám také krásná vzpomínka. Fotky se mohou rovnou lepit do svatebního alba. Můžete využít i polaroidové fotky. Rozhodně je potřeba připravit nějaké rekvizity k focení jako brýle, nápisy, ozdobný rám, pozadí, řetězy a v podstatě vše, co vás napadne.

Svatební noviny

Noviny se hodí na všechny významné akce a sem patří samozřejmě i svatba. Svatební noviny se skládají z fotek, informací o novomanželech, z vtipných, ale i romantických situací, které spolu zažili. Můžete do nich zakomponovat i svatební harmonogram a aktivity, které vás čekají. Noviny slouží k pobavení, ale i k milému počtení a zjištění informací, které jinde nenajdete. 

Předpovídání budoucnosti

Ideálním zpracováním této činnosti je připravit na velký papír či čtvrtku otázky, na které budou jednotlivý hosté odpovídat. Otázky se týkají budoucnosti novomanželů. 

Příklady otázek: 
- Kam bychom měli vyrazit na dovolenou? 
- Kolik dětí budeme mít?
- Jak by se měli děti jmenovat?
- Co bychom měli společně podniknout?
- Otázka pro zkušené manželé: Čemu bychom se měli vyhnout?

Poznávání partnera poslepu

Tato hra může pobavit, ale i pořádně zavařit! Slouží jako zkouška partnerů, zda se navzájem poznají dle jednotlivých částí těla. Zavážete jednomu z partnerů oči. Postavíte proti němu do řady svatebčany či dobrovolníky stejného pohlaví jako je protějšek hádajícího. Pro větší zábavu přidejte i jednoho člověka opačného pohlaví. Ženich hledá svou nevěstu dle kotníků, lýtek či dlaní. Nevěsta zase hledá svého ženicha dle hlavy, hýždí nebo rukou.

Poznávání písniček

Zde si přijdou na své milovníci hudby, ale i ostatní svatebčané. Svatebčany rozdělíme do dvou skupin. Připravíme si seznam písní, které budeme pouštět. DJ nebo povolaný člověk vždy pustí pár vteřin z písně a týmy hádají název i nejlépe interpreta. 

Jak dobře je znáš?

Tato činnost je též krásnou, ale i zábavnou vzpomínkou pro novomanželé. Činnost spočívá v tom, že si připravíte kartičky s otázkami cílené na novomanželé a svatebčané vyplňují odpovědi. 

Příklady otázek:
- Jak se novomanželé seznámili?
- Jaká je oblíbená barva ženicha?
- Jakou barvu očí má nevěsta?
- Jaké znamení je ženich?
- Jakou dělá nevěsta práci?
- Kolik má nevěsta i ženich dohromady tetování?
- Jaký sport dělá ženich?
- Jaká je oblíbená činnost nevěsty?