Chcete podniknout něco v Praze, ale nevíte si rady? Praha nabízí mnoho možností, jak si užít den, na který nikdy nezapomenete, ať už navštívíte známé památky, útulné kavárny nebo zajímavé výstavy. Přečtěte si naše typy na nejlepší místa, které v Praze musíte vidět. 

The Pop Up!

Tato interaktivní výstava vám vezme dech. Čeká zde na vás devět kreativních instalací, ve kterých se odreagujete i zasmějete. Můžete se vyřádit v kuličkárium nebo se zhoupnout na houpačce až do oblak. Navíc si odnesete spoustu krásných vzpomínek a fotek,  které vám tento den budou navždy připomínat. 

Otevírací doba:
pondělí/ středa/ pátek 14:00 – 20:00
úterý/ čtvrtek Individuálně dle dohody
sobota / neděle 10:00 – 18:30

Adresa:
Dvorecké náměstí 406/5, Praha 4

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. Podívat se zde můžete na starobylý orloj, krásné historické budovy nebo se můžete kochat okolím z přilehlých laviček nebo restaurací a kaváren. 

Lennonova zeď

Na Kampě mezi zahrádkami a malebnými uličkami se nachází Lennonova zeď, která je známá zejména svou pestrobarevností. Většina tamních uměleckých děl je věnována Johnu Lennonovy a písním skupiny The Beatles.

Franz Kafka museum

Museum Franze Kafky je ideálním místem nejen pro čtenáře. Prohlédnout si zde můžete Kafkova díla, rukopisy, korespondence nebo kresby. Nechybí ani jedinečné instalace s audiovizuální technikou.

Otevírací doba:
Po-Ne  10:00 – 18:00

Adresa: 
Cihelná 2b, 118 00 Praha 1 – Malá Strana

Můj šálek kávy

Do této kavárny se zamilujete – nachází se v srdci Karlína a nabízí nejen skvělou kávu, ale také atmosféru. Čerstvá káva z vlastní pražírny se skvěle doplňuje se skvělými dorty a cupcaky a společně vám vykouzlí úsměv na tváři. 

Otevírací doba:
Po-So   9:00- 21:00
Ne          10:00 – 18:00

Adresa:
Křižíkova 386/105, 186 00 Praha 8-Karlín

Petřín

Vyjeďte lanovou na Petřínský vrch a užijte si den plný zábavy. Můžete si odpočinout v přilehlých parcích a zahradách, nebo se dozvědět něco nového ve Štefánikově hvězdárně. Místo, které zde nemůžete vynechat je samotná Petřínská rozhledna, která kromě jedinečného výhledu nabízí také zrcadlové bludiště.

Muzeum komunismu

Muzeum se zaměřuje na to, jak to vypadalo v Československo za éry komunismu. Můžete se podívat na předměty z každodenního života, umění nebo z politické scény. Pocítíte tak autentickou atmosféru, kterou vám zprostředkují krátká videa a propracované instalace. 

Otevírací doba:
Po-Ne      9:00-20:00 

Adresa:
V celnici 1031/4, 110 00 Praha 1

Kavárna co hledá jméno

V této netradiční kavárně nenajdete pouze výběrovou kávu a sladké dobroty, ale také uměleckou galerii. Čeká zde na vás výborné snídaňové menu, ze kterého můžete ochutnat například vejce Benedikt, která jsou v této kavárně vyhlášená.

Otevírací doba:
Po-Pá      8:00 – 20:00
So-Ne      9:00 - 20:00 

Adresa:
Stroupežnického 493/10, 150 00 Praha 5-Smíchov

Kampa museum

Expozice v Museu Kampa vás zavede do světa moderního umění. Můžete si zde například prohlédnout největší sbírku děl jednoho ze zakladatelů abstraktního umění Františka Kupky. Kromě toho je také možné si zajít na krátkodobé výstavy českých i zahraničních umělců

Otevírací doba:
Po-Ne           10:00-18:00

Adresa:
U Sovových mlýnů 2, 118 00 Malá Strana

Vyšehrad

Vyšehrad je populární místo pro procházky a krásné výhledy na malebnou Prahu. Můžete si zde odpočinout mezi vysokými stromy, zajít si do Galerie Vyšehrad nebo si užít příjemnou atmosféru na Letní scéně.

Tančící dům

Tato moderní budova se stala nedílnou součástí pražského panoramatu. Kromě zajímavé architektury zde můžete najít také uměleckou galerii. V posledním patře se nachází restaurace, ze které si při dobrém jídle můžete užít krásný výhled na Pražský hrad a Hradčany.

Vnitroblock

Vnitroblock nabízí jedinečné spojení industriálního prostoru s příjemnou kavárnou a restaurací, kde si můžete vychutnat skvělá jídla a nápoje. Pro milovníky umění a výstav je zde také galerie Dudes&Barbies Gallery. 

Otevírací doba:
Po-Ne         9:00- 22:00

Adresa:
Tusarova 791/31, 170 00 Praha 7-Holešovice

Střelecký ostrov

Na Vltavě v srdci Prahy leží Střelecký ostrov. Zde si můžete posedět v přilehlém parku a strávit příjemné odpoledne plné klidu. Na ostrově se také nachází restaurace, která nabízí jedinečný výhled na Národní divadlo a Žofín. 

Jatka 78

Chtěli byste zažít opravdu originální divadelní představení? Zajděte si na Jatka 78. Zažít zde můžete například moderní cirkus, alternativní nebo loutkové divadlo a mnoho dalších.  Kromě toho je součástí objektu také útulná kavárna, bistro a nechybí ani umělecká galerie.

Otevírací doba:
Po-Pá         8:00-24:00
So                9:00-22:00
Ne               18:00-24:00

Adresa:
Hala číslo 7 a 8, Bubenské nábř. 306 /13, 170 00 Praha 7

Black light adventure minigolf

Pokud vás baví minigolf, určitě vás bude bavit i ten neonový. Celá herní plocha je pod UV zářivkami, které se odráží od všech dekorací a překážek. Kromě toho je možné si také zahrát arkádové hry a objednat si alkoholické i nealkoholické drinky z místního baru. 

Otevírací doba:
Ne-Čt       13:00-22:00
Pá-So        13:00-23:00

Adresa:
Opatovická 160/18, 110 00 Nové Město